Bajnokságok
Legutóbbi bejegyzések
4.Lecsófesztiváli nyílt ifjúsági és felnőtt egyéni rapid sakkverseny Zsámbok
A Mitropa-kupán női válogatottunk bronzérmes, férficsapatunk hetedik lett
Női csapatunk újabb győzelemmel megőrizte harmadik helyét, férficsapatunk 2-2-öt játszott a csehekkel szemben
A Magyar Sakkszövetség 2016-os közgyűlése
Maróczy Géza Központi Sakkiskola felvételi 2016/17 ( frissítve)
Budapesti Regionális Sakkiskola – Nyílt Nap #8211; 2016. június 12.
Magyarország-Szlovákia ifjúsági válogatott mérkőzés 2.forduló frissítve!
Gara Anita ötödször bajnok, Tícia több győzelmével második, a 14 éves Marjanovic Annamária veretlenül bronzérmes
Mándokon az utolsó forduló dönti el a bajnoki cím sorsát, Gara Anita félpontos előnnyel vezet
Gara Anita negyedik győzelmével egy pontra növelte előnyét
Az olaszokkal szemben női válogatottunk döntetlent ért el, férficsapatunk 3-1-es vereséget szenvedett
FIDE hírek
Announcement - 2016 Baku Olympiad registrationBaku Olympiad: Accommodation InformationVisit to Saint Petersburg
XXXV. Zalakarosi Sakkfesztivál Közzétéve: 2016.03.02 | Szerző: MSSZ Versenyiroda
Kategória: Versenynaptár
Aktuális közlemények (versenyiroda) Közzétéve: 2015.10.11 | Szerző: MSSZ Versenyiroda Tisztelt Versenybírók, Rendezők, Játékosok és Sakktársak!
2015. március 1-i hatállyal a FIDE új regisztrációs és új időkontroll rendszert vezetett be. A FIDE Rating és címszerző versenyek bejelentését az itt mellékelt Egy kattintás ide a folytatáshoz.... rarr;
Kategória: Közlemények
4.Lecsófesztiváli nyílt ifjúsági és felnőtt egyéni rapid sakkverseny Zsámbok Közzétéve: 2016.06.27 | Szerző: Galgavidéki Sakkbarátok Egyesülete
A Mitropa-kupán női válogatottunk bronzérmes, férficsapatunk hetedik lett Közzétéve: 2016.06.27 | Szerző: Verőci Zsuzsa Prágában, a 35. Mitropa-kupa utolsó fordulójában női válogatottunk nehéz küzdelemben döntetlent ért el az első helyen végzett német csapattal szemben, együttesünk bronzérmesként zárta szereplését. Legjobb pontszerzőnk Vajda Szidónia nem játszott a meccsen, Gara Tícia és Havanecz Bianka remizett. A németek mögött az olaszok lettek az ezüstérmesek. A férfi csapatok versenyében hazai győzelem született, válogatottunk 2-2-vel megfosztotta a németeket az első helytől. Csapatunk nyerőesélyt szalasztott el, Papp Gábor győzött. Erdős Viktor és Korpa Bence remizett, Kántor Gergely vereséget szenvedett. A csehek első számú csapata eggyel több táblapontot gyűjtött, mint a németek, az olaszok lettek a harmadikok. A rajtlistán a második válogatottunk hetedik helyezése nagy csalódás. Jövőre hazánk rendezi meg a Mitropa-kupát.
Egy kattintás ide a folytatáshoz.... rarr;
Kategória: Hírek a sakkvilágból, Magyarok külföldön
Női csapatunk újabb győzelemmel megőrizte harmadik helyét, férficsapatunk 2-2-öt játszott a csehekkel szemben Közzétéve: 2016.06.26 | Szerző: Verőci Zsuzsa A Mitropa-kupa nyolcadik fordulójában női válogatottunk 1,5-0,5-re legyőzte a cseh duót, megőrizte harmadik helyét. Vajda Szidónia ötödik játszmáját nyerte meg, Gara Tícia remizett. A befejező játéknapon együttesünk a két meccsponttal vezető németekkel játszik, a döntetlen már elsőségüket jelentené. Férficsapatunk nagy csatában döntetlent ért el a cseh első gárdával szemben. Erdős Viktor nyert, Papp Gábor és Kántor Gergely remizett, Horváth Ádám kikapott. Meglepetésre a németek elszenvedték első vereségüket, ezzel nyílt lett a bajnoki cím sorsa, sok függ a magyar-német mérkőzés eredményétől. Az utolsó fordulót reggel 9 órától játsszák.
XXVI. Tóti napok sakkverseny Közzétéve: 2016.06.26 | Szerző: Kiss Attila XXVI. Tóti Napok Sakkverseny
Illosvay István emlékére
A verseny célja: Megemlékezés a közelmúltban elhunyt Illosvay Istvánról, játéklehetőség biztosítása a sakkozás iránt érdeklődők számára, sportbarátság elmélyítése.
A verseny helye: Lengyeltóti Városi Művelődési Ház és Könyvtár
8693 Lengyeltóti, Rákóczi utca 22.
A verseny időpontja: 2016. július 2 (szombat) 10.00 óra.
Lebonyolítás rendje: 9 fordulós svájci rendszerben 2 x 10 perc játékidővel, a részletes lebonyolítási szabályok a helyszínen kerülnek ismertetésre.
Nevezés: Nevezni a verseny kezdete előtt a helyszínen lehet, nevezési díj felnőtteknek 600,- Ft, 18 év alatti fiatalok számára 400,- Ft.
Díjazás: A győztes vándorkupát, az I-VI. helyezett oklevelet kap. Ifjúsági kategóriában tárgyjutalmak kerülnek kiosztásra.
A felnőtt kategóriában:
I. hely 8000,- Ft
II. hely 6000,- Ft
III. hely 4000,- Ft
Versenybíró: Kiss Attila országos versenybíró.
Információ: Kiss Attila, 30/226-9157, attilak@nagyatad.hu.
Lengyeltóti, 2016. június 9.
Nagyatád Város Egyéni Bajnoksága Közzétéve: 2016.06.26 | Szerző: Kiss Attila Nagyatád Város 2016. évi nyílt egyéni bajnokságának versenykiírása (két hétvége: júl. 15-17 és júl. 23-24.)
A verseny rendezője: Sakk Egylet Nagyatád
7500 Nagyatád Baross Gábor u. 2.
A verseny célja: Nagyatád város 2016. évi egyéni bajnoki címének meg-szerzése, a verseny egyben Somogy megye egyéni bajnoksága is, versenyzési lehetőség biztosítása a megye sakkozói számára. Somogy megye bajnoki címét a Somogy megyében lakó vagy somogyi csapatnál igazolt versenyző nyerheti el.
A verseny helye: Ady Endre Gimnázium Nagyatád Dózsa Gy. u 13.
Eredményhirdetés: 2016. július 23. 18 óra
A verseny részvevői: A verseny nyílt, a versenyen bárki részt vehet, aki a kiírásban foglaltakat elfogadja és rendelkezik 2016 évi érvényes versenyengedéllyel.
Nevezési díj: A verseny nevezési díja 1000,- Ft. Ifjúsági versenyzők (18 év alatt) nem fizetnek nevezési díjat.
Versenybíró: Kiss Attila 7500 Nagyatád Csokonai u. 8.
Díjazás:
I. díj 18.000,- Ft
II. díj 13.000,- Ft
III. díj 10.000,- Ft
IV. díj 6.000,- Ft
V. díj 4.000,- Ft
Ifjúsági versenyzők részére külön díjak, első helyezett vándorkupát, 1-3 helyezett tárgydíjat kap.
Lebonyolítás, játékidő A verseny FIDE verseny egy csoportban 9 fordulós svájci rendszerben digitális órákkal kerül megrendezésre. Játékidő: 90 perc alapidő plusz lépésenként 30 másodperc bónusz idő. Játszmaírás a FIDE szabályok szerint végig kötelező.
Helyezések eldöntése: A sorsolás számítógéppel történik a Swiss-Master program segítségével. A helyezések elsősorban a szerzett pontok, majd a Swiss-Master szerint Bucholz, progresszív, majd szűkített Bucholz szerint kerülnek eldöntésre. A díjak nem kerülnek megosztásra.
Nevezési határidő: Nevezéseket lehetőleg írásban, 2016. július 14-ig Kiss Attila címére 7500 Nagyatád Csokonai u. 8. kérjük eljuttatni.
Nevezés, információ: Kiss Attila 30/226-9157, attilak@nagyatad.hu
Egyéb: A verseny értékszám szerző, az eredmények beszámítanak a FIDE értékszámba. Az itt nem szabályozott kérdésekben, vagy a felmerülő vitákban a versenybíró döntései érvényesek.
Nagyatád, 2016. június 17.
Városi Sakk Klub Nagyatád
Az olaszokkal szemben női válogatottunk döntetlent ért el, férficsapatunk 3-1-es vereséget szenvedett Közzétéve: 2016.06.25 | Szerző: Verőci Zsuzsa A Mitropa-kupa hetedik fordulójában női válogatottunk mérkőzése az olaszokkal a második helyért vívott rangadón 1-1-gyel ért véget. Vajda Szidónia győzött, Gara Tícia remit ígérő bástyavégjátékot vesztett el. Férficsapatunk 3-1-es vereséget szenvedett, Papp Gábor és Erdős Viktor remizett, Horváth Ádám és Korpa Bence kikapott. Mindkét versenyben a németek két meccsponttal vezetnek, női válogatottunk a harmadik, a férfiak a hetedik helyen állnak. A nyolcadik játéknapon a házigazdák együtteseivel mérkőzünk meg.
Férficsapatunk először győzött, 3-1-re nyert, női együttesünk két döntetlent ért el Közzétéve: 2016.06.24 | Szerző: Verőci Zsuzsa A Mitropa-kupa hatodik fordulójában férficsapatunk megszerezte első győzelmét, Szlovákia ellen 3-1-re nyert. Papp Gábor 91 lépésben győzött, Korpa Bence először nyert, Horváth Ádám és Kántor Gergely remizett. Női válogatottunk két döntetlennel 1-1-re végzett a szlovák duóval szemben, Vajda Szidónia és Havanecz Bianka játszott, együttesünk a harmadik helyen áll. A férfiaknál holtverseny az élen, Csehország és Németország gyűjtött 10-10 meccspontot, a női mezőnyben a németek előnye egy pont. Hetedik ellenfelünk Olaszország lesz.
Sakkfesztivál a Székelyföldön Közzétéve: 2016.06.24 | Szerző: Bíró Sándor #8220;XIX.Bancpost #8221; nyíltverseny Csíkszereda
Helyszín : a csíkszeredai Sapientia Egyetem felújított épülete
Időpont : 2016.08.13-21
Versenyek : klasszikus sakk, rapid és villámverseny Élő-pontszerzésre.
Gyerekek (U8, U10, U12) számára III.Balogh János emlékverseny.
Versenyrendező : Biró Sándor
Női válogatottunk újabb győzelemmel feljött a második helyre, férficsapatunk elszenvedte második vereségét Közzétéve: 2016.06.23 | Szerző: Verőci Zsuzsa A Mitropa-kupa ötödik fordulójában női válogatottunk 1,5-0,5-re nyert a horvát együttessel szemben. Gara Tícia világossal győzött, Vajda Szidónia remizett. A győzelemnek köszönhetően csapatunk feljött a második helyre. Férficsapatunk újabb negatív meglepetést okozott a horvátok elleni vereségével. Erdős Viktor az éltáblán villámgyőzelmet aratott, de Kántor Gergely döntetlene mellett Horváth Ádám és Korpa Bence is vesztett. A hatodik játéknapon a szlovákokkal mérkőzünk meg.
Chess in the City #8211; 2016 #8211; II. Berente Open Közzétéve: 2016.06.23 | Szerző: Galkó Tibor
larr; Korábbi bejegyzés
Támogatók
MAGYAR SAKKSZÖVETSÉG H-1055 Budapest, Falk Miksa u. 10. Mobil: +36 20 539-9209; Tel.: (+36 1) 473-2360 Tel./Fax: (+36-1) 311-6616 E-mail: chess@chess.hu